Už to začalo.

V Břízkách
Doplňování krmiva do krmelce – Břízky

Už to začalo, myslivcům doba intenzivního přikrmování zvěře a zvěři doba strádání. Jen na počasí a dlouhé zimě bude záležet, jak dlouho toto náročné období pro zvěř potrvá. Po nás, myslivcích, se vyžaduje ulehčit zvěři a pomoci jí, tyto zimní měsíce co nejlépe přečkat.

V Jezírkách
Krmelec v Jezírkách

Pomoc zvěři znamená, pravidelné přikrmování zvěře kvalitním krmivem. Před příchodem zimy krmelce zásobit, jak objemovým – senem, tak jádrem. Velice důležité je doplnit kamennou sůl do slanisek. Seno by mělo být ručně vyrobené, jelikož ručně nasušené seno, zaručuje velice dobrou a výživnou kvalitu. Obilí nesmí byt napadeno plísní a podobně. Měli bychom mít v zásobě nasbírané jeřabiny a připravenou letninu. Letnina představuje usušené kopřivy, nebo maliník. Takové druhy krmiva, jako je letnina, předkládáme zvěři hlavně před nastávajícím jarem, aby se lépe adaptovala na přirozenou pastvu a netrpěla průjmy.

Nad Vajglovem
Seník nad Vajglovem

To všechno máme zavezené a nachystané v krmelcích s příchodem podzimu. Stane se, že krmení v některých krmelcích nevystačí, pak musíme doplnit krmelce další dávkou. Při pravidelných vycházkách jen dosypáváme obilí do korýtek, občas načechráme seno v krmelci tak, aby zvěř měla možnost, vybrat si ze sena to nejlepší. Kdo má, přilepší zvěři suchým pečivem, jablky a podobnou dužinou, třeba řepou.

Nad Vajglovem 1
Doplňování kamenné soli

Přeji všem krátkou, mírnou zimu, hodně slunce a příjemné vycházky do přírody.

S pozdravem MYSLIVOSTI ZDAR