Velikonoční líto

Výroba velikonočního líta proběhla ve velmi příjemné atmosféře… Byla jsem mile potěšena, kolik lidí mělo zájem se něco o velikonocích dovědět a vyzkoušet si zdobení vajíček a líta. Paní Eva ze Slezského muzea v Opavě se s námi podělila o své zkušenosti a strávila s námi toto páteční odpoledne. Přijela kvůli těm, co s námi nemohli být nedávno v Opavě. Myslím si, že všichni odcházeli bohatší, ať už o historii velikonoc a nebo i o vlastně vytvořené líto. 

Prezentace

 

One thought on “Velikonoční líto”

  1. Opravdu příjemně strávené odpoledne, plné tvůrčí práce. Paní Eva všem zúčastněným nejdříve popovídala o velikonočních zvycích, jak probíhaly v dřívějších dobách a co se z nich dochovalo dodnes. Jedním z nich bylo takzvané líto – zdobená větev, či vršek stromku. O to jsme se také pokusili. K dispozici bylo mnoho materiálu k jeho výrobě i ke zdobení a malování vajíček.
    A tak se lepilo, malovalo, stříhalo a také mramorovalo, což si myslím, že bylo asi nejefektivnější. Rychlé a krásně barevné, bez větší námahy, což je vidět na prvním obrázku.

Komentáře nejsou povoleny.