Veřejné prostředky II

Vyřizování žádosti o poskytnutí informace o tom, kam mizí naše společné veřejné prostředky se kousíček posunula. Ale opravdu jen o kousíček. 

V článku Veřejné prostředky jste se mohli dočíst o průběhu vyřizování žádosti. Jak skoro vždy to končí na krajském úřadě a kraj vydá rozhodnutí o nápravě a také poučení. V tomto případě jasně poučil obec o tom, co jsou to veřejné prostředky a o zákonné povinnosti poskytnout tyto informace. Cituji vyjádření krajského právníka ze třetí strany zprávy (předposlední odstavec):

Pod pojmem „poskytnutí veřejných prostředků“ se míní jakýkoliv finanční výdaj, kterým jsou z rozpočtu obce či skrze rozpočet obce, příjemci poskytnuty finanční prostředky.

Je tedy jasné, že v odpovědi mělo být rozklíčováno něco přes devět miliónů korun (a to jak vidíte pouze k 31.10.2015, takže toho bude ještě více).

2016-04-14_8-47-15

Poprvé jsem dostal rozklíčovaných několik set tisíc a teď po jasném poučení z kraje, přibylo pár příjemců a je tu jeden milión.

I když je v odpovědi zřejmé, že rozhodnutí kraje museli číst, stejně ho vlastně ignorovali. A klidně vám lžou do očí, že toto jsou data všech příjemců veřejných prostředků za rok 2015!

2016-04-13_14-38-11 2016-04-13_14-40-47

Včera jsem byl na úřadě platit za poskytnuté informace a při té příležitosti jsem upozornil na fakt, že toto nemohou být všichni příjemci veřejných prostředků. Dostalo se mi odpovědi, že paní účetní není má sekretářka a že nemají na nic čas a vlastně jsem se dozvěděl, že jsem špatný občan, když chci něco vědět. Vlastně ten nejhorší. Prostě tu máme úřad jen sám pro sebe, který kašle na práva občanů a na své povinnosti. Hlavní jeho činnost a nejvíce energie věnuje nevyhovování občanům a házení klacků pod nohy. Ostuda, být za pitomce, kteří nejsou sto pochopit pojem příjemci veřejných prostředků, jim zřejmě nevadí. Ani prokazatelně lhát do úřední odpovědi s nimi necloumá.

Také bych chtěl mít takový žaludek.

One thought on “Veřejné prostředky II”

  1. Nic nového. Krom asi tří položek to už bylo předloženo. Dělají si na obci z občanů blázny?

Komentáře nejsou povoleny.