Veřejné prostředky VIII

Boj o informace, na které má každý občan nárok, pokračuje. Jednoduchý požadavek, komu dávají naši dočasní správci obecních prostředků naše obecní penízky a za co, se stále nekoná. Není to prý ve veřejném zájmu. A vůbec ani neví komu platí a za co a tak mi to nemohou říct. Zde je přehled článků k tomuto požadavku. Pořád stejný případ, tedy vyřizování dvou obyčejných žádostí o informace.

Veřejné prostředky I.
Veřejné prostředky II.
Veřejné prostředky III.
Veřejné prostředky IV.
Veřejné prostředky V.
Veřejné prostředky VI. Rozsudek 1
Veřejné prostředky VII. Rozsudek 2

Ještě zajímavá informace k rozsudkům: 

 

Zajímavá je výše právních nákladů na případ, který když já jsem ho konzultoval s právníkem, ihned rozeznal jak se věci mají, řekl (a nic za to nechtěl): Zde je jasná nečinnost úřadu, z toho se vyvléct nedá. Přesto si naši představitelé najali právníka, jak jinak než za obecní peníze, který se to pokoušel vyhrát. I když byli naši úředníci na školení (opět placeném obcí) o INFOzákonu, kde jim bylo jistě řečeno, co se smí, co se nesmí a co se musí. A tak nám narostla škoda o víc jak 23 000,-Kč.

Další zajímavost je, že nemohli vyšetřit viníka této škody :-D. Co myslíte vy. Kdo nese vinu a odpovědnost? Platíme si starostu a další úředníky za činnost nebo za nečinnost? Měl by to někdo zaplatit ze svého? Zajímá vůbec ostatní zastupitele, že obec neví komu dává peníze a za co? Někteří to prý ví, ale neřeknou. Proč asi? A tak píšu dál odvolání, kraj obec umravňuje  a vrací jí špatná rozhodnutí zpět a obec stále trvá na svém. Nemám nedám. Ping pong. No jednou to skončit musí. Pořád ještě doufám, že jsme v právním státě a že samospráva tu není od toho, aby se tvořila místní totalita, korýtko pro privilegované a bič na ostatní.