Vesnička má rozhádaná – srpen

Prázdniny se blíží ke svému konci a v obci je stále tak nějak otrávený vzduch. I když se různé skupinky občanů Lomnice snaží pro ty ostatní něco udělat (diskotéka, zábavná odpoledne, sportovní akce, výlety), zdá se mi, že rozhádanost a rozmrzelost lidí nemizí. Chtěla bych se ve svém pocitu mýlit, ale bohužel fakta tomu odporují. 
Bylo mi řečeno, že rozdělenost obce způsobily právě tyto stránky (www.obcan-lomnice.cz), že to, co se tady píše, jsou jen pomluvy a „splašky“ a že se mám od nich jako zastupitel distancovat. Když se budu distancovat, znamená to, že obec pak bude jednotná a všichni budou šťastni, že nesouhlasím s názorem, těch, co píší, a právě naopak souhlasím s názorem těch, kterým se nelíbí, co se na stránkách píše? A ptá se někdo na můj názor nebo se jen musím přiklonit k názorům někoho jiného? Jen pro informaci, kdyby to náhodou někoho zajímalo – s většinou článků se ztotožňuji, některé mi poskytly cenné informace, některé mi nevadí a s některými nesouhlasím. Ale bohužel je vidět, že se stále nechápe význam těchto stránek. Stránky slouží k tomu, aby kdokoli vyjádřil názor na to, co se mu líbí a nebo nelíbí v obci, podělil se s ostatními občany o zajímavé informace anebo zážitky z akcí, kterých se zúčastnil. A jako zastupitele mě dokonce i inspirují – dovídám se, s čím lidé nesouhlasí, jak se na danou věc dívají, co se jim líbí apod. K názoru kohokoli se mohu vyjádřit – souhlasně i nesouhlasně. Když lidé neumí nebo nechtějí spolu komunikovat, mají možnost alespoň psát. Lidé mohou na základě doplněných informací a různých názorů změnit i svůj postoj a na tom není nic špatného. Stránky vylučují intrikaření – před tebou říkám toto a před druhým zase něco jiného. Stránky nejsou cenzurovány, tzn.každý může psát cokoli (zákonného). Jsou pouze vyloučeny vulgárnosti. Podmínkou je pouze to, že se musí přihlásit. A tady je první kámen úrazu – ne každý umí ustát to, že napíše svůj názor (pokud nějaký názor má). Většinou příliš podléháme názoru někoho – co by tomu řekl ten a ten, kdybych napsal, že s ním nesouhlasím. Dopředu se bojíme přijmout možnou kritiku nebo to, že se nám někdo bude mstít. Bohužel jakýkoli názor, článek, informaci vztahující se k naší osobě bereme příliš osobně a ne věcně. Toto jsem si uvědomila i na posledním zastupitelstvu, kde mě překvapil nenávistný postoj paní účetní. Ona cokoli bere jako kritiku její práce a osoby. Ale proč? Opravdu si myslím, že je dobrou účetní. Ale to neznamená, že vše budeme dělat stejně. Já většinou zkoumám podstatu (důvod a oprávněnost) každého výdaje a příjmu, ona má za úkol správně výdaj (nebo příjem) zaúčtovat a plnit legislativní povinnosti.  Ale zpět k původnímu tématu.
Byla jsem dotázána, co jsme s panem Jelínkem pro tuto obec jako zastupitelé udělali? A já se ptám – co jsme neudělali, že vznikla potřeba se mě na to ptát? Anebo také – co jsme měli udělat, aby byl tazatel s našim chováním spokojen? Co děláme jinak než ostatní zastupitelé (tím nemyslím starostku a místostarosty, protože ti mají i jiné povinnosti, za které jsou placeni)? Dotaz vznikl proto, že máme jiný názor na některé záležitosti?  Mám tedy dotaz chápat tak, že jsem to já nebo pan Jelínek, kdo obec rozděluje?
Ale ze vstupu paní zastupitelky Kyselové, jsem pochopila, že nejsme příčinou rozdělení, protože příčina rozdělení obce je v minulosti a má kořeny v nesouladu mezi paní starostkou a bývalou účetní v době defraudace. Tak proč  rozdělení pokračuje? A nebude to tím, že příčina je spíše v něčem jiném?

 

3 thoughts on “Vesnička má rozhádaná – srpen”

 1. Děkuji paní zastupitelce za obhajobu stránek. Doufám jen, že články, se kterými nesouhlasí ji nezkazili náladu, to by mě mrzelo. Mám ji rád…

 2. Prima článek.
  Nejsou argumenty, musí se vymyslet něco jiného. A neustále dokola to opakovat. Tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou. To není chyba těchto stránek, ta je v hlavách těch, kteří tyto stránky nenávidí, protože zde si nikdo nedovolí lhát ani urážet. Politik musí snést ironii, sarkasmus, satiru i kritiku. Kdo to nedokáže, nemá v politice co dělat.

  1. K čemu je starosta, který nepomáhá občanům a sám pláče, že mu nikdo nepomáhá?
   K čemu je starosta, který rozděluje dědinu a sám pláče, že za ním všichni nestojí?
   K čemu je starosta, který jenom boří co jiní postavili a sám falešně pláče nad touto pravdou?

Komentáře nejsou povoleny.