Výsledek voleb 2014

Tak tu máme za sebou další volby. Zúčastnil se jich rekordní počet volebních stran.  Celkem 5. Tento fakt vypovídá o určité nespokojenosti občanů s prací dosavadního zastupitelstva pod vedením paní Šomodíkové.

Můžeme trochu závidět lidem v obcích s jednou volební kandidátkou. Kde mají občané spravedlivého starostu, který pracuje pro blaho všech občanů a celé obce. A nemusí tedy řešit „občanské války“. Což je vedle přírodních katastrof to nejhorší, co může obec potkat.

Také můžeme mluvit o zvýšeném zájmu lidí o věci veřejné. V roce 2010 přišlo k volbám 216 voličů a letos to bylo již 265 voličů. A to jsme během čtyř let přišli o 20 možných voličů.

Nicméně, zvítězili kandidáti hnutí Občané se čtyřmi mandáty. To znamená, téměř stejná parta kolem dosavadní starostky Anny Šomodíkové, Josef Šebesta a Anna Kyselová. Tentokrát však s sebou přizvali i nového nadějného kandidáta MVDr. Aleše Jurovice. Tímto gratulujeme k vítězství. Druhé hnutí paní Šomodíkové získalo další jeden mandát Martina Blahuše a tím pádem má většinu v zastupitelstvu.

Komunisté získali dva mandáty Ing. Lukáše Ficka a Ing. Jaroslava Jelínka a Sociální demokraté překvapivě na mandát nedosáhli.

Největší překvapení však bylo Sdružení pro Pavlínu Kocourkovou s úplně novými lidmi, které po dvouměsíčním působení dokázalo získat dva mandáty – Ing. Pavlína Kocourková MBA. a Olga Grézlová. Obrovský úspěch. Gratulujeme. Snad je to záblesk na nové lepší časy.

 

Shrnutí: Koalice paní Šomodíkové získala celkem 1081 hlasů, což je menšina 47,4%. Opoziční strany získaly 1198 hlasů, což je většina 52,6% hlasů. Je to tedy v přímém nesouladu s počtem mandátů. Stalo se to tím, že síla opozice se rozložila v množství volebních sdružení a stran.