7 thoughts on “Výběrové řízení”

 1. Zaujala mě vysoká míra loajality.
  Kdo se na to místo přihlásí bude muset hodně poslouchat, anebo alespoň velmi přesvědčivě předstírat, že hodně poslouchá. Ale pozor, manipulátor Vás může rychle odhalit. Maličká chybička a bude peklíčko.
  Je sice vyhlášen konkurz, ale prý už na obec někdo pravidelně dochází.

  1. 😀 To mě taky pobavilo.
   Věřící svou loajalitu odevzdávají svému bohu, jako nejvyšší bytosti, kterou uctívají.
   Žijeme v právním státě a proto veškerá loajalita, které jsme schopni, by měla patřit zákonům. Jak si tedy někdo může hrát na nejvyšší bytost či zákonodárce? A vyžadovat vysokou míru loajality? Ještě bych to chápal v nějaké firmě, tam existuje ještě něco jako chlebodárce. Ale na obci? Zde nejde o prostředky paní starostky, ona není chlebodárce. Jde o veřejné prostředky, ze kterých je hrazeno toto pracovní místo.
   Tak o jaké loajalitě se to tu mluví? Nový zaměstnanec bude muset asi složit slib loajality zaměstnavateli.
   „Slibuji vám paní starostko i vám pane místostarosto, že vám budu loajální až za hrob. Pokud budete chtít, budu se na zákony dívat vašima očima a v případě trestních oznámení budu zapírat i kdyby mě mučili. Nikdy neprozradím vaše čachrymachry. Vaši nepřátelé budou i mými nepřáteli. Vůdcům zdar.“

 2. Nad Vašimi hlavami, aby slunce nezapadlo, jen nad hlavami Vašich nepřátel, před Vašimi kroky se budu uctivě klanět, kroky Vašich nepřátel budu proklínat stejnými slovy jako Vy, přeji si, aby Vám Bůh žehnal a potrestal Vaše nepřátele. Chci dýchat, pokud mi Vaše jasnosti dovolí, stejný vzduch jako Vy, o to prosí moje nicotnost u Vašich nohou. Ámen

  1. No, paní Věro, můžete ihned nastoupit do zaměstnání, jste přijata. Zkušenosti máte, dva roky do návratu maminky vám bude stačit a to nejdůležitější totální poníženou loajalitu vůči zaměstnavateli, jak vidím, máte prokazatelně také. Jste nejlepší kandidát.
   Bylo by to prima, kdybyste to vzala, alespoň byste pomohla paní starostce i s poskytováním informací.
   Co vy na to?

 3. To bych nezvládla. Jsem přece v důchodu a důchodci paní starostka pohrdá a hlavně jsem individualista. Nejsem figurka na šachovnici, se kterou si někdo může tahat jak chce.

  1. To je škoda, chtělo by to mít alespoň jednoho prokazatelně inteligentního člověka v kancelářích našeho úřadu.
   Být individualistou je dobré. Ale chápu taky, že má někdo rád roli ochočeného pejska, čekajícího, co mu páníček nasype do misky. Individualista neznamená neschopnost loajality. Jen se mu nesmí příčit v morálním kodexu, co má v hlavě.
   Jaké loajality jsou schopni třeba starostka s místostarostou? Jen asi sami sobě. Soudě podle jejich vztahu k zastupitelskému slibu, ve kterém slibují loajalitu občanům a zákonům České republiky.

 4. Jen doufám, že ctěný čtenář pochopil tu hru se slovy.

Komentáře nejsou povoleny.