Žádosti o finance

Je normální, když obec podporuje činnosti spolků. Pokud v tom je nějaký řád či spravedlnost, aby to nedělalo zlou krev po obci. U nás v Lomnice si nejsem jistý. Současní obecní představitelé zatím dokazují pravý opak. Rozdělují obec tím, že někomu dají (sobě) a jiným ne. Uvidíme letos. Zde jsou platné žádosti o finanční příspěvek na tento rok:

Jako první požádali o příspěvek Lomničtí dospěláci. Už v prosinci minulého roku a to o 20 000,- Kč. Víme, že i když minulý rok od obce nedostali ani korunu ani na jednu akci, kterou pořádali, tak to zkouší znovu. Proč nedostali, nebylo nahlas řečeno. Ale asi je to tím, že v tomto spolku není nikdo z rodiny vládnoucí koalice, která (jak je široko daleko dobře známo) podporuje jen sebe sama, své rodinné příslušníky a své zájmy. Co na tom, že spravuje veřejné prostředky určené nám všem občanům. Nedávám spolku naději i když bych se rád mýlil 🙂 .. 30 členů organizace, která pořádá akce pro širokou veřejnost a jejich neorganizovaní příznivci se se zlou potážou…

Další v pořadí byla Římskokatolická farnost, ta požádala o příspěvek 26 500,-Kč. V této žádosti mi není jasné, proč nejbohatší církev u nás, potřebuje od chudé obce ještě další příspěvek a navíc na opravu svého majetku. No žádost se podat může, dokonce má velkou naději na úspěch, protože právě starostka Šomodíková je jedním ze 14 členů. A na její odpustky to stejně stačit nebude.

No a poslední spolek, který podal žádost, vlastně žádosti hned dvě, je náš TJ Sokol Lomnice. Jedna žádost je na 34 800,-Kč a druhá na 80 250,-Kč.

Dohromady dělá tento roční příspěvek 115 050,-Kč. (oproti minulosti, kdy se příspěvek pohyboval v řádech několika tisíc, je to nyní o řád více)

Donedávna (ještě v minulém roce) tradiční spolek fotbalistů s několika málo členy, kteří měli potíže sejít se v plném počtu (11) na zápas. To, že hraje jen několik málo místních, není žádné tajemství. Ano, nejsou lidi, spolek musí fotbalisty nakupovat z externích zdrojů. Nicméně stačí, když jedním z členů je rodinný příslušník vládnoucí koalice a (příspěvky již předem dohodnuté) budou jistě schváleny bez potíží. Stejně tak, jako stavba třetího sociálního zázemí u hřiště v řádech milionů.

Držím palce tomuto spolku a budu věřit, že paprsky slunce, které na něj teď momentálně z obce svítí, ho neoslní příliš a že nepropůjčil své jméno k politickým a dotačním machinacím a že se o své nové členy řádně postará. Budu bedlivě sledovat.

One thought on “Žádosti o finance”

  1. Jinak je dobré si všimnout jaký plat požaduje TJ Sokol pro svého trenéra: 450,-Kč na hodinu. To už se vyplatí.
    A kdo je trenér? Myslíte, že to bude odborník? 🙂 Možná jo.
    Vy, co si myslíte, že to je jen další tunelování (nebo odklánění) prostředků z obce do rodiny, možná nebudete daleko od pravdy. Podle informací, které mám, to zase bude rodinný příslušník naší povedené koalice nebo to bude rodinný příslušník zaměstnance obce. A možná někdo cizí, přestože počet členů se během náborové akce skoro 5x zvýšil.

Komentáře nejsou povoleny.