Zájezd do Salzburku

3.6.2017 jsme s Dospělákama jeli do Salzburku. V plánu jsme měli i návštěvu Orlího hnízda, sídla, kde za války pobýval Hitler. je to ve vysokých horách v Německu. Představte si kraj, pro který je slovo pohádka až příliš slabé. Krásné hory, čistý vzduch a plno zeleně. Ale pak se podíváte o kus dál a zničehonic vás zamrazí. Tady bydlel Hitler. Jsme na jihu Bavorska, v okolí malebného městečka Berchtesgaden. Tady se odehrávaly mnohé kapitoly z děsivých dějin třetí říše. A tady jsme my byli. Něco úžasného. 

Také jsme navštívili Solné doly –  projížďka vláčkem i po hornických skluzavkách a pak jsme se projeli přes solné jezero Konigsee v Národním parku  Berchtesgaden. Jelikož jsme jako průvodkyni měli Češku Marušku, která v Rakousku bydlí již více než 30 let, na zpáteční cestě do hotelu jsme se stavili v hangáru, kde jsou stará letadla a auta z války. Kdyby uměla fotit, tak bych nevěděla, co má fotit dříve.Byla to pěkná podívaná.

4.6. jsme jeli do města Salzburku, kde jsme měli každý program dle svého. Podívali jsme se zahrad a kostela, kde se vejde až 10 tis. lidí. Pak jsme šli na polévku a ve 14 hod. jsme se vydali domů. Cestou jsme se zastavili na večeři a domů jsme dorazili v deset hodin. Boly to nezapomenutelné. Vysoké Alpy jsou opravdu vysoké a musí se vidět!.

One thought on “Zájezd do Salzburku”

  1. Tento poslední článek od Hildy Němečkové byl zveřejněn právě v den její smrti.

Komentáře nejsou povoleny.