Záměr

Snad každý v Lomnici si všiml, že se v budově staré stolárny u hřiště něco děje nebo o tom alespoň slyšel různé pohádky. Pohádky jsou prima, ale skutečnost může být trochu jiná. Tak pro upřesnění informací. Budova se skládá ze dvou samostatných částí, ze staré stolárny a ze šaten TJ Sokol Lomnice (se sociálním zázemím). Obě budovy byly ještě nedávno v katastrofálním stavu, hlavně tedy šatny.
Z přední budovy je teď nekuřácká hospůdka s čepovaným pivem, kavárna nebo bar, jak chcete. A zároveň školící centrum a kancelář firmy. Otevřeno pro veřejnost by mělo být někdy na jaře. Na půdě se plánuje pingpongový stůl a snad nějaké relax-centrum (infrasauna, solárko, masážní stůl apod.) podle zájmu.
Zadní budova (šatny) byla pronajímána TJ Sokol Lomnice již za minulého vlastníka. Stejně tak i teď. A není důvod, proč by to tak nemělo být i v budoucnu. Už se rýsují nové šatny, místnost pro rozhodčího, nové sociální zařízení a dokonce i místnost pro posilovnu. Obě budovy mají každá svou vodu i elektroměr.

Bohužel obec tomuto záměru od začátku nefandí. Nevíme proč. Normální člověk, by spíše očekával pomocnou ruku, když se někdo snaží investovat svůj čas a peníze pro lidi, sportovce. V podstatě zrušili zelenou hospodu a teď všemožně brání, aby tu nebyla nová. Komu to prospěje? Opravujeme šatny pro fotbalisty a obec se jen snaží, aby nás to stálo více času, více peněz, více starostí a více přátel. Kdybychom jen trochu tušili, jak se tu odplácí za dobrý skutek, nikdy bychom do toho nešli. Těch pomluv, co jsme slyšeli. Tady někde pramení špatné vztahy s paní starostkou a táhnou se už několik let. Není však cesty zpátky a tento boj už dobojujeme. Musíme jí však poděkovat za nové přátele, za důvod vytvořit tento blog a za vtažení do komunální politiky. To vše nás teď baví.

One thought on “Záměr”

Komentáře nejsou povoleny.