Zápisy, usnesení

Požádal jsem obec o moderní přístup k poskytování informací. Byl jsem k tomu veden vlastní potřebou (pracné a strojově nefunkční vyhledávání v usneseních) a inspirován jinými moderními obcemi, pro které je přání občana svaté, ještě dříve než ho vysloví. Bohužel zatím jsem nepochodil. Ani vyhovění žádosti, ani rozhodnutí o odmítnutí žádosti. A to už vypadalo, že procesu už začínají rozumět. 

Aby jste měli všechny informace o „boji“ s OU. Můj požadavek.

Věc: Žádost o informace: Usnesení ZO – s vyhledáváním

Vážená paní,
Žádám vás o stálý vzdálený přístup k usnesením zastupitelstva obce. Úplně mi postačí podobná forma úřední nástěnky jaká je teď. Ale ve formátu, aby bylo možné strojově vyhledávat detailní informace ze zápisu. Nyní se nedozvím ve vašem vyhledávacím nástroji, např. kdy se usnášelo o konkrétním pozemku, či kdy odstoupil zastupitel atp.
S přátelským pozdravem…
Odesláno dne 25.01.2016 prostřednictvím epodatelny 

2016-02-10_12-46-38

Druhý podobný požadavek i pro zápisy.

Věc: Žádost o informace: Zápisy ZO – vzdáleně

Vážená paní.
Žádám vás o stálý vzdálený přístup k zápisům z jednání zastupitelstva. Úplně mi postačí stejná forma úřední nástěnky jaká je pro usnesení. Za samozřejmost považuji formát, aby bylo možné strojově vyhledávat detailní informace ze zápisu.
S přátelským pozdravem…
Odesláno dne 25.01.2016 prostřednictvím epodatelny 

2016-02-10_12-44-09se

Takže zase nezbylo než podat stížnost, protože s naší paní starostkou se nedá na ničem domluvit.

Stížnost. Čj: 141/2016, 142/2016

Podávám tímto Stížnost na postup při vyřizování žádosti o informace podle § 16a InfoZ. 

Vážená paní.

Neptal jsem se Vás, kde jsou uloženy zápisy z jednání ZO, ani kdy do nich mohu nahlédnout. Požadoval jsem vzdálený přístup k zápisům z jednání zastupitelstva podle § 4a. Dále jsem nabídl způsob, který obec nijak nezatíží. Uvádím, že mi plně postačí podobná forma úřední nástěnky jaká je pro usnesení s jediným rozdílem, že formát (§ 4b) bude splňovat podmínku, aby bylo možné vyhledávat (již vestavěným vyhledávacím nástrojem) detailní informace ze zápisu. Což již teď Váš WEB umožňuje. Jde mi o to, aby žádný občan už nemusel po Vás vyžadovat každý nový (či starý) zápis a čekat na něj 15 dní.
Neodůvodněná odpověď a konstatování „nemůžeme bohužel vyhovět“, není odpověď hodna žádosti o informace podle InfZ.

V žádosti čj.142/2016 je to podobné. Tvrzení, že to vaše programové vybavení neumožňuje není pravda.  Zajímalo by mě, jak hledáte například, co se kdy usnášelo o nějakém konkrétním pozemku. Opět chci tímto pomoci právě obci, aby nemusela zpracovávat žádosti o informace tohoto typu.

Přeji příjemný den.

Odesláno dne 10.02.2016 prostřednictvím epodatelny

One thought on “Zápisy, usnesení”

  1. Stížnosti obec nevyhověla, měla na to 7 dní, tudíž ji měla podle zákona odeslat k vyřízení na krajský úřad (nejpozději do 7 dnů). Co myslíte, poslala? Nevím, uvidíme za 14 dní.
    4.března bude pokračování…

Komentáře nejsou povoleny.