Zpoplatnění informace :-)

Co si myslíte o tomto případu: 🙂 Požádal jsem o skenovanou kopii smlouvy. Kdekoliv jinde vám ji přepošlou nejpozději na druhý den (alespoň, co mám své zkušenosti). A bez problémů zdarma. Proč také ne, že. Platíme všichni (nebo někteří) docela vysoké daně, tak o co jde. Navíc máme ústavní právo na informace zdarma. U nás však máme specialitku. Starostku Šomodíkovou. 

2016-03-11_13-49-21

Dobrá cena, že? Tak jo, jde mi přece o informace, tak zaplatím, ať pro jednou nemusím psát stížnost. Bylo by to pořád dokola. a informace žádná. Obejdu tak obstrukce starostky tím, že  jí vyhovím.
Ale jak zaplatit? Bankovním převodem zaplatím o 150 procent navíc. A trvá to zase několik dní. Což se mi zdá principiálně postavené na hlavu.
Když zajdu do pokladny, tak když už tam budu, nemusím si brát skeny obce a můžu si je udělat sám, foťákem. A pak vlastně nemám za co platit.
Ale já mám chuť zaplatit.
Chcete-li také platit a dostat své informace včas? Dejte si na obec zálohu na poskytování informací. Já jsem využil své zálohy, která se mi na obci už dlouho bezúčelně povaluje. Tak jsem dnes ve 14:57 rychle odpověděl a poslal „příkaz k převodu“:

S úhradou souhlasím, strhněte si potřebnou částku (2 Kč)  ze zálohy na vodu, kterou zaplatila moje firma MicroTeam.
Prosím o vystavení stvrzenky o zaplacení. Děkuji.
Informace očekávám ještě dnes.

A protože je to dnes 15 den ze zákona (takhle to dělají vždy, v poslední možné minutě, pokud se na vás nevykašlou úplně), tzn limitní den pro poskytnutí informace a je vidět, že na obci úřadovali (mail jsem dostal ve 12:30 – podle toho vždycky poznám, kdy jdou domů). Stejně i když jsem zaplatil, informace jsem dnes nedostal. Zase prokazatelné porušení zákona (vlastní obstrukcí). V pondělí to bude 18. den a to ještě nevím, co zase vymyslí :-).

Kdyby se něco takového stalo třeba v Prostějově, tak by na úřad patnáctiletý chlapec poslal policejní komando a uspěl by.
No, my v našem AAAnabůstáně se vyvíjíme velmi pomalu. Zákony stále určuje místní šerif.

5 thoughts on “Zpoplatnění informace :-)”

    1. Cítíte tu „ochotu“ 🙂 Jako by to byly její informace, její peníze, její obecní firma. Dobrý občan se neptá, ale je loajální. Tak to vidí naše vládnoucí „elitka“. Jen špatný občan se ptá a je třeba ho za tuto drzost řádně ztrestat. A kdo se ptá, moc se doví, u nás rozhodně neplatí. Já se ptám jak „mourovatej“ a dozvím se sem tam nějaký střípek.

  1. O to jde, aby se nikdo nic nedozvěděl. Každá informace, kterou musí starostka poskytnout ji velmi irituje. Ona ví, že to bude zveřejněno. A každá zveřejněná věc může ukázat na to, co je zač. Proto tak nenávidí tyto stránky. Ony ji totiž odhalují. A nejen ji. Nenávidí ty, co se ptají.

  2. Tak jsem se dnes stavil na úřadě podat odvolání proti rozhodnutí o odmítnutí informace. Odvolání totiž na rozdíl od žádosti či stížnosti musíte podepsat. Zvláštní, ale to je fuk.
    Když jsem viděl paní účetní, tak jsem se zeptal, kde vázne poskytnutí informace, za kterou jsem zaplatil 2 Kč. A dozvěděl jsem se, že to nejde takhle platit. Platit ze zálohy na vodu. Nevím sice proč, jsou to pořád moje peníze a dokud nedojde k vyúčtování, můžu si je kdykoliv vzít zpět. Záloha na vodu není povinná. Dále jsem se dozvěděl, že zaplatit můžete jen tak, jak je napsáno v poučení.
    No i tak si udělám speciální zálohové konto na poskytování informací. Uvidíme co na to kraj. Dnes jsem tedy nakonec nezaplatil a kopie smlouvy jsem si udělal na místě během pár vteřin svým mobilem, to bylo zadarmo… 🙂

  3. Starostka stále přidělává další a další práci. Dobře jim tak, děvčatům, když se neozvou a paní šéfové nevysvětlí, že její šprajc je kontraproduktivní a výsledek je ten, že nakonec za její hloupé nařízení nedostane ani korunu. Zase nedomyslela.

Komentáře nejsou povoleny.