Beseda s ornitologem

Spolek Lomničtí dospěláci uspořádali besedu s významným  ornitologem panem Miroslavem Králem z Valšova Dolu. Některé jeho vědecké práce si můžete přečíst zde anebo zde. Je nejenom výborný znalec vědního oboru ornitologie, ale i skvělý vypravěč. Populárním způsobem nám popovídal zajímavosti o místním ptactvu. Z besedy jsme si odnesli nejen nové znalosti, ale i inspiraci pro tvůrčí práci v dílničkách. Besedy tohoto typu mají obrovskou výhodu (oproti sledování dokumentů v televizi), že se odborníka můžete ihned zeptat i na věci, na které by jste se ani ptát neměli 🙂 . Odcházeli jsme domů s velmi příjemným pocitem povedené akce. 

One thought on “Beseda s ornitologem”

  1. Přidávám se, opravdu povedená akce. Myslím, že taková tu dlouho nebyla. Pan Král se této činnosti věnuje asi 40 let. V současné době se stará asi o 200 budek, sleduje hnízdění, počty vajíček /mimochodem jsme viděli jejich barevnost/,jednotlivá ptáčata dokonce váží.Samozřejmě ptáky kroužkuje a má také přehled o tom, do jakých zimovišť jednotlivé druhy táhnou .Viděli jsme, jaká si naši zpěváčci staví hnízda, z jakých materiálů, viděli jsme jak mláďata rostou a mnoho a mnoho dalších zajímavostí. Dozvěděli jsme se, jak je rodiče lákají z budky k jejich prvnímu letu.Pěkně jsme si popovídali a pan Král nám poskytl mnoho rad ze svých bohatých zkušeností – jak stavět budky, s jakými otvory, jak přikrmovat v zimě a čím.
    Moc se mi to líbilo a myslím si, že takovou besedu by mělo vidět více lidí ,ale hlavně děti.Škoda, že tady v Lomnici stojí málo lidí o vzdělávací akce.
    Máme však slíbeno, že to nebyla poslední beseda,už se těším na další.

Komentáře nejsou povoleny.