Praha

8.5.2019 jsme zorganizovali výlet do Prahy. Mohli jet nejenom členové našeho spolku, ale také mohl jet kdokoli, kdo se na tento výlet přihlásil. Nakonec jelo 7 dospěláků a jeden příznivec a jedno dítě. Na profinancování nákladů na dopravu jsme částečně využili  finančního příspěvku z obce, kterým se obec přispěla na aktivní život důchodců,  dětí a všech ostatních občanů Lomnice. S tímto příspěvkem cesta do Prahy a zpět každého účastníka zájezdu stále cesta necelých 200 Kč. Měli jsme připraveno více varianta, kam v Praze jít – pro špatné i dobré počasí, včetně návštěvy České televize, která ten den pořádala Otevřený den. Měli jsme k dispozici hodně psaného slova o pražských památkách. Protože bylo krásně, nakonec zvítězila varianta prohlídky s „průvodcem“ .

Ráno se vyjelo v 5 hodin autem do Olomouce na vlak. Z Olomouce se pokračovalo „Leem“ až do Prahy. Velmi pohodlná cesta se podílela na tom, že jsme se ani nenadáli a už jsme byli v Praze, kde nás čekala bývalá občanka Lomnice Dana. Ta v minulosti učila na základní škole v Lomnici. Můžeme potvrdit, že jako průvodkyně byla vynikající,  stejně jako, dle slov bývalých žáků, učitelka.

První naše kroky vedly na Vyšehrad. Úžasný zážitek, a to nás jich ještě hodně čekalo. Nebylo v našich silách projít celý areál, ale i tak jsme byli nadšeni. Hroby našich předků, umělců, autorů, dirigentů, zpěváků. Velmi zajímavé.

Pak jsme se přemístili na Petřín – vyjeli zubačkou nahoru. Na rozhlednu se nám nechtělo. Ale bludiště jsme navštívili.  Bloudili jsme s nadšením J a v obludáriu jsme se ohromně bavili. Ty zrůdičky, které na nás ze zrcadel koukaly, byly prostě k popukání. Po malém odpočinku jsme se přesunuli na Kampu, shlédli jsme dům pana Wericha. Přišli jsme k Vltavě, na které bylo nejenom velké množství lodiček různých tvarů – autíčka, labutě, ale i velké parníky. Prošli jsme okrasné zahrady, dali si občerstvení ve stánku a počínaje procházkou po Karlově mostě jsme se dostali až na Staroměstské náměstí. Na závěr jsme se tramvají a metrem přesunuli na hlavní nádraží a po 18 hodině jsme se vydali zpět domů. Plni dojmů, unaveni,  ale velmi spokojeni. Paní Dana se jako průvodce osvědčila a těšíme se na další výlet do Prahy.

Galerie fotografii