Odpověď na otevřený dopis

Ne všichni občané obce Lomnice se mohli seznámit s otevřeným dopisem. I tak je pod ním asi 60 podpisů občanů, kteří chtějí jasně vědět, co se bude dít se zbytečnými škodami napáchanými současnými obecními představiteli. A chtějí znát odpovědi na své otázky. Myslíte že se jim nějaké odpovědi dostalo? Ano dostalo.

Ještě před odpovědí dostali někteří podepsaní občané „drsný kartáč“. Co si to prý dovolují něco takového podepisovat a roznášet. Nikdo přece nechce mít informace. Podotýkám, že celý otevřený dopis obsahoval jen konkrétní škody potvrzené soudem. Jasné pochybení představitelů obce. Žádné drby, jen prokázaná fakta.

Dále ještě před odpovědí si někteří zastupitelé, kteří dosadili do křesla starostky Šomodíkovou, si schválili (na posledním zasedání zastupitelstva), že nebudou hledat viníka škod a že tyto škody spláchnou do běžných nákladů. Ano zbytečné škody, které způsobují, se stávají standardem a již zcela běžnými náklady. Takové tu máme hospodáře s našimi veřejnými prostředky. Nezajímá je ani zákon ani slib zastupitele. Jediný z této vládnoucí koalice, místostarosta Jurovic, nesouhlasil a alespoň se zdržel hlasování. Jako jediný z nich, má asi dostatek intelektu a vzdělání, aby pochopil, kam to směřuje.

Dále mezitím došlo od soudu stejné vyjádření i v dalším případě, kdy se jednalo o dalšího půl milionu korun, o který naši obec připravila stejná garda. Tato částka se ještě v otevřeném dopise nevyskytovala. Paradoxní na tom je, že tato soudní rozhodnutí, že obec nekonala, tak jak měla při správě cizího majetku, jsou důsledkem žaloby, které podávala sama obec! Zkoušeli se tak vyvléct z odpovědnosti a utratili tak zbytečně další obecní peníze za právníky a soudní poplatky. Jinými slovy: Starostka Šomodíková své vlastní osobní chyby, chtěla „napravit“ obecními prostředky, místo toho, aby použila prostředky ze svého platu starostky. A navíc neúspěšně.

A jsme u odpovědi. Předsedkyně finančního výboru Kyselová mlčí i s předsedou kontrolního výboru Šebestou a jen berou peníze za činnost, kterou vůbec nedělají a zametají vážné problémy pod koberec svými „rozhodnutími“, místo toho, aby třeba odvolali starostku pro neschopnost či něco podobného, aby už nedocházelo k dalším škodám.
Odpověď starostky Šomodíkové je (krom slovních útoků a vyhrožování občanům, kteří podepsali dotaz) taková, že úředním rozhodnutím se odpověď odmítá. :-),

Arogance našich některých zastupitelů je bezmezná. Odpovědnost žádná. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Nezbývá, než to řešit jinými orgány. Policie, státní zastupitelství, žaloby, soudy. Občané by si něco takového neměli nechat líbit.

Trestný čin porušení povinnosti při správě cizího majetku (§ 220 trestního zákoníku).

Samozřejmě tohle není konec. Škody obci dále narůstají. U soudu jsou ještě další případy. Některé jsou neúmyslné (jen hloupost a nevzdělanost) a některé jsou dokonce úmyslné. Když nadřízený orgán (kraj) řekne, že tohle musí udělat (třeba poskytovat informace) anebo že pochybili ve svém rozhodování a je celá věc podle zákona jinak a starostka trvá na svém chybném uvažování, jde jistě o úmysl a aroganci. Je to směšné, když „nějaká účetní“ si myslí, že když byla zvolena starostkou, je její právní názor lepší než názor zkušených doktorů práv krajského úřadu.

Propagandistický leták, kde obecní úřad vychvaluje jen sám sebe, „Zpravodaj“, také mlčí, mlží anebo přímo lže. I když je vydáván z našich peněz a měl by tedy informovat o všem. Za neúspěchy a nesplněné předvolební sliby viní vždy někoho jiného. A když to není na koho shodit, tak to neexistuje…

A tak si tu žijeme. v našem Annabůstánu…

3 thoughts on “Odpověď na otevřený dopis”

 1. Vážení spoluobčané
  Je to přesně měsíc, co se v našich stránkách objevil dopis adresovaný našim zastupitelům.
  Dopis, který podpořilo svým podpisem téměř 60 občanů obce Lomnice, a který se zcela jasným způsobem ptal vyjmenovaných představitelů naší obce na konkretní a soudem uzavřené kauzy minulého období. Dopis, ve kterém nikdo nepožadoval, aby se jím zabývalo zastupitelstvo, protože doba, kdy takto mělo učinit, dávno uplynula. Byla někdy před rokem.
  Musím říci, že mě reakce na dopis nijak nepřekvapila. Jako by se nic nestalo. Tedy, odpověď žádná. Rozhodnutím starostky obce byly odpovědi na dotazy viny zastupitelů dokonce odmítnuty. Rozhodla tím nejen za sebe, ale i za ostatní zastupitele, kteří byli dopisem osloveni. Podivné rozhodnutí, ale v naší obci je i to možné. Škoda jen, že se nenašel nikdo z ostatních, kdo by se ke svému pochybení přihlásil.
  A tak jednání našich zastupitelů nevybočilo ze zajetých kolejí. Vůči občanům opět uplatnili notnou dávku pohrdání a arogance. Vlastností, které ve své práci pro nás občany uplatňují po celé uplynulé funkční období.
  Nezbývá tedy nic jiného, než se obrátit na orgány v trestně právním řízení, což se právě v těchto dnech, pokud vím, stalo. Snad se tedy přece jen nějaké odpovědi dočkáme a ony „obecní přešlapy“ někdo správně pojmenuje.

 2. Chování starostky Šomodíkové je taktéž nepochopitelné ve světle čerstvého případu, který na její popud vyšetřuje policie. Ač sama způsobuje obci miliónové škody (nemluvím o škodách občanům), tak sama volá policii na banální případ poškozených floorbalových hokejek na hřišti. Je to spotřební materiál (asi z Číny), který má omezenou životnost a nevydrží navěky sportovní zápolení dětí. Ač je to v zodpovědnosti správce hřiště, předávat a přebírat, stejně jsou místní děti vyslýcháni policií jako nějací sabotážníci, kteří si schválně zničí výzbroj, aby si již příště nemohly hrát.
  Už neví jak odvrátit pozornost od problémů, které sama způsobila. Sice máme její zásluhou troje sociální zázemí u hřiště v hodnotě miliónů (to nemá nikdo jiný) řešíme s pomocí policie zlomené hokejky v řádu pár korun.
  Úsměvné nebo k pláči?
  Od zavedení poplatků pro dospělé využívalo hřiště už jen pár dětí. I těm to končí. Hřiště zakonzervujeme a bude se otevírat jako muzeum, třeba týden před volbami, jako památka, co pro své občany obec vybudovala.

 3. Díky Romane, napsal jsi to opravdu moc pěkně.Dodala bych jen za moji osobu,že je to k pláči až kam je schopna zajít.A co se týče našeho nového případu v obci nemám slov.Jen to,že se mimo jiných útočí na mého syna , který má jednu vadu: pouze nesprávné příjmení.

Komentáře nejsou povoleny.