Držet pod krkem 2

Minule jsme si mohli poslechnout místostarostu Jurovice, jaký má názor na dohody s občany ze své mocenské pozice. Bylo to v souvislosti s prodejem pozemku místní občance. Nedělala nikomu, žádný problém, jen požádala o koupi pozemku, který má pronajatý. Určitě by nedělala problém ani s výměnou kousku pozemku, který zasahuje na obecní cestu. Kdyby chtěla dělat problém, už dávno by cestu třeba zablokovala. Ale Jurovic doporučil zastupitelům na zasedání zastupitelstva chytnout ji pod krk, aby byla dohoda zabezpečena. 

Také víme, že normální člověk nepotřebuje nikoho chytat pod krk, jen snad jako reakci na útok, v sebeobraně. Každý z vás, kdo má nutkání někoho chytnout pod krk jen tak, by si měl uvědomit, že jde o psychopatický rys. Pokud vám to dokonce připadne přirozené, jste pravděpodobně psychopat a lidé ve vašem okolí by si na vás měli dávat pozor i když se mile usmíváte (tak jak jste to nacvičil před zrcadlem) a mluvíte klidně a důvěryhodně nebo znáte jiné techniky jak zmanipulovat důvěřivé lidi.

Někdo však pod krk nejde jen tak chytnout, zkusíte to a on se šprajcuje, protože se mu to pochopitelně nelíbí. Lepší žádná dohoda než „dohoda“ pod nátlakem, si řekne většina samostatně uvažujících lidí.

Na právě minulém zastupitelstvu se místostarosta Jurovic zase ozval. Opět chytal pod krk. Tentokráte opět Spolkový dům. Prý je nutné neprodat pozemek pod Spolkovým domem majitelům Spolkového domu, aby měl lepší pozici na vyjednávání při stavbě cyklostezky, která má vést kolem.

Moc mu nerozumím. Proč chce chytat pod krk? On chce chodník, já chci chodník i pan René R. chce chodník stejně jako většina občanů. Tak kde je problém? Proč už po něm nechodíme? Stačilo se dohodnout s lidmi, kterým stavba zasahuje do jejich práv a bylo to. Jediná jeho starost. Ale k tomu se arogance a držení pod krkem zcela jistě nehodí. Takže opět se ptám, kde je problém? Ano, správně v našem „stavebníkovi“ Jurovicovi. Nejen pro jeho neúčinné a zastaralé vyjednávací praktiky, ale také asi proto, že on už vlastně nechce stavět další etapy cyklostezky. Má hotovo. Nový domeček už má postavený. Ale, aby to nevypadalo, že neplní předvolební sliby, hledá někoho, na koho by se to dalo svést. Nějakou „objektivní příčinu“ neúspěchu. Nějakého viníka. Už jich má více.

Když se podíváte odkud a kam vede současná cyklostezka, tak vám dojde více věcí. Nevede nikam. Je to vlastně jen spojovačka pro dvě místní sestry. Začíná u domu zastupitelky Kyselové, největším vjezdem do dvora a končí u rampy obchodu její sestry. Oba konce byly velké vícenáklady pro obec, ale přesto došlo k dohodě s majitelkami. Nevypadá, že by se držely s obcí pod krkem, spíše to bylo a je vášnivé objetí a tak by to mělo být.

No a dál nic. Sliby chyby. Hodně bych se těšil na setkání s místostarostou Jurovicem. Byl bych zvědavý na to, jak mi vysvětlí tu jeho lepší vyjednávací pozici. Ale vím, že spolu jednat nebudeme, chodník v jižní Lomnici ho už nezajímá… a postaví ho snad až jiné zastupitelstvo, pokud ještě zbudou nějaké prostředky v kase… a budou-li mít štěstí, jaké měl Jurovic, že bude nějaký dotační program.

 

One thought on “Držet pod krkem 2”

  1. Tlak pokrevně spřízněných zastupitelů ho možná ještě donutí dotáhnout chodník až k nejvzdálenějšímu synu zastupitelky Kyselové, tj. k zelenému kulturnímu domu. Ale dál už zájem není. Rizikové místo kolem mostu u hřiště zůstane dál rizikové… tam už nikdo ze „spřízněných“ nechodí, takže svůj život neriskují…..

Komentáře nejsou povoleny.