Cyklostezka III

Každý lomničan asi touží po tom, aby byla možnost pohybovat se po obci bezpečně. Původní plán cyklostezky se ale pořád mění a výstavba proti slibům vázne. V plánech se přehazuje z jedné strany na druhou. V etapách je dnes již docela chaos. Stále se něco prodlužuje anebo vlastně spíš zkracuje. Jakoby nešlo něco vyřešit. Co to obec stálo, tyto stálé změny projektu, zatím nevím. A také nevím proč se tak děje. Ale podal jsem na obec žádost o tuto informaci. Aby nevznikaly nějaké šumy v něčím zájmu. Už jsem slyšel přímo od Jurovice, že občané sami chodník nechtějí. Osobně žádného takového neznám.

Třeba úsek od návsi (křižovatky na Rýžoviště) po Primu. Už byl několikrát zpracován v projektu snad ze všech stran. Nejprve to vedlo po východní straně státní silnice, pak najednou po západní a teď je etapa, zatím neznámo proč, zkrácena jen po novou autobusovou zastávku u hřiště. Přitom nejnebezpečnější úsek, přes most až ke křižovatce, byl vypuštěn. Proč? Co nešlo řešit?

2016-10-06_9-29-16

2016-10-06_9-29-47

Navíc tento úsek už byl jednou i v řízení vydávání územního rozhodnutí jako Etapa II. Znenadání byl místostarostou Jurovicem stažen a zastaveno řízení:

2016-10-06_9-55-06

Není zatím známo proč. Můžeme se jen domnívat.

 • Možná to byla jen neochota či neschopnost místostarosty Jurovice řešit připomínky občanů. Ale ty šli snadno řešit, stačilo je akceptovat nebo navrhnout jiné lepší řešení, aby byli všichni spokojeni. Ale jednodušší bylo asi zkrátit a ignorovat.
 • Nebo možná, když už investoval tolik obecních fondů, nechtěl přijít o šéfa stavebního úřadu, na kterého v této souvislosti byli podány dvě námitky podjatosti, kvůli arogantnímu přístupu k účastníkům řízení. A stažením žádosti se tím pádem nemuselo nic řešit. Ani připomínky občanů. 🙂
 • Anebo se místostarosta Jurovic, jistě spolu se starostkou Šomodíkovou, rozhodl pokračovat v šikaně svých politických oponentů. Prostě na Staré stolárně a v jejím okolí nebude nic. Nebude ani cyklostezka ani chodník k ní nepovede, stejně tak jako nebylo veřejné osvětlení (které se však kvůli normě nakonec muselo doplnit). Už se podařilo Starou stolárnu odstřihnout od obecní vody, TJ Sokol je nuceně vystěhovaný ze svých opravených šaten, řízení o odstranění nepohodlného objektu bude jistě pokračovat do té doby, dokud bude stolárna stát. Pozemky budovy představitelé obce neprodají ani za nic i když obci k ničemu nejsou, jen na „opratě“, i když prodej zastupitelé schválili v roce 2014. Stále nějaké nové nesplnitelné podmínky. Dětské hřiště si tam také nemůžeme postavit a normálně žít.
  Prostě jižní Lomnici asi zavezou hlínou a občany přemístí za Ural, aby bylo méně starostí a lépe se vládlo a hlavně, aby se veřejné prostředky snáze přerozdělovali.

To, že Jurovic svou naprostou neschopnost komunikovat se všemi občany a neschopnost řešit problémy z pozice místostarosty ku prospěchu všem, svádí na objektivní příčiny či na občany, je smutné, nikoliv však překvapivé. 🙂
Stačí se ohlédnout zpět, na jeho dosavadní podnikatelskou kariéru.2016-10-05_14-47-40

Nejen kraje pane Babiš…

2016-10-06_12-51-21

2016-10-06_12-51-562016-10-06_12-52-492016-10-06_12-53-222016-10-06_12-54-032016-10-06_12-54-26

2 thoughts on “Cyklostezka III”

 1. Už se tedy opouští od ústního jednání, protože je situace dobře známá. 🙂
  Ještě se mi líbí vyhrožování občanům 50 000.- Kč pokuty. Že by nějaké zastrašování? Koho? Protože nevidím souvislost mezi stavbou cyklostezky a důvodným vstupem úřední osoby na cizí pozemek či do soukromé budovy. To by mě zajímalo, za jakým účelem by tam vstupovali. A ještě s přizvanou osobou.
  🙂 Zítra vám úředník zaklepe na dveře u vašeho domova, že u vás pořádá párty s kamarády. A jestli nepustíte, zaplatíte…

 2. Pokud se chcete podívat na podrobnou mapu, které nebyla zveřejněna, neznámo proč. Najdete ji v úschovně: zde.

Komentáře nejsou povoleny.