Vernisáž – měsíc myslivosti

Ano – měsíc červen je již od roku 1959 vyhlášen měsícem myslivosti. Proč tomu tak je?  Je měsícem hojnosti, ve kterém většina naší zvěře klade a stará se o svá nově narozená mláďata. Měsícem, ve kterém je zhodnocena celoroční péče myslivců o zvěř. A právě k této příležitosti byl 2. června v podvečerních hodinách, v prostorách klubovny ve Spolkovém domě, otevřen slavnostní vernisáží  2.ročník výstavy fotografií s mysliveckou tematikou. Vystavují jako v loňském roce fotografové nadmíru zdatní a to pánové Martin Žatka z Bruntálu a náš přítel v zeleném, Václav Vašíček z Břidličné. Akce to byla velice zdařilá, o čemž svědčí přítomnost návštěvníků. Její význam podtrhla návštěva zástupců OV ČMMJ pana Pavla Kameníka a předsedy okresního výboru, ing. Jaroslava Mádera. Prezentaci fotografií doplnila svým vystoupením hry na kytaru, naše (v klubu již dobře známá) dvojice, Eliška a Klárka. 

Všem těm, kteří tuto akci navštívili, děkujeme. Ti, kteří tak neučinili, mají možnost výstavu navštívit dokonce června.

 

3 thoughts on “Vernisáž – měsíc myslivosti”

 1. Myslivci a hlavně vystavovatelé přichystali velmi poučnou a zároveň velmi kulturní akci. Vernisáž řídil Ing. Jelínek. Páteří vernisáže bylo zajímavé povídání o poutavých příbězích vzniku jednotlivých fotografií. Např.: nebo
  Ale i doprovodný program stál, za to. Prezentace digitálních fotografií:
  Zahajovací troubení:
  Proslov Ing. Jaroslava Mádera
  Promítání filmu ze zákulisí místní fauny a v neposlední řadě vystoupení mladých kytaristek.


  Vše se obešlo bez jakékoliv pomoci obecního úřadu, stejně jako loni. Jako ostatně vždycky, pokud se tedy nenazývá podporou odstřižení vody od vodovodní sítě.
  Jsem rád, že právě Spolkový dům dostal možnost hostit tuto výstavu právě v prestižním termínu měsíce června, měsíce myslivosti. Takže ještě závěrečné zatroubení 🙂

 2. Ještě pár poznámek. Chtěl bych hodně poděkovat děvčatům „u pípy“, která se dobrovolně a nezištně zhostila logistického zabezpečení akce. Nalítali se dosti… snad křídla mají… andělé?

  Již bylo návštěvníky objednáno několik výtisků fotografií. Kdo má ještě zájem, může si objednat při návštěvě nebo i zde na stránkách.

  Ještě video ve zkratce:
  a neoficiálně něco s hvězdičkou
  a z pozdní až půlnoční atmosféry. 😀

Komentáře nejsou povoleny.