Ukradená nástěnka

Možná jste si již všimli, nástěnka místních spolků Lomničtí dospěláci a Staré sovinecko byla ukradena a to přímo ze soukromého pozemku předsedy spolku Staré sovinecko. Členové spolků si ji pořídili z vlastních příspěvků, bez pomoci obce. Museli, protože starostka Šomodíková zakázala zveřejňovat příspěvky na obecních vývěskách.
Případ teď šetří policie. Pokud jste někdo něco zahlédl, prosím informujte.

Otázka je, kdo by kradl nástěnku a proč. 

Nástěnky se normálně nekradou, protože nejdou znovu použít. Dřevěnou nástěnku nedáte do sběrny ani s ní moc nezatopíte. Jen idiot by ukradl nástěnku, aby ji veřejně provozoval na jiném místě…

Zbývá tedy jediná možnost. Někomu nástěnka vadila. A bylo potřeba ji zničit. Komu mohla vadit? Normální obsah, programy spolků a články s fotografiemi z akcí spolku, asi nemohl vadit nikomu, jen snad někomu extrémě žárlivému. Spíše se přikláním k verzi, že někomu vadily články o našich zastupitelích. Například tam visely pravdivé články, které informovaly veřejnost, jak si přidávají někteří zastupitelé peníze (hlavně starostka Šomodíková a místostarosta Jurovic): Roční bilancování anebo série článků o tom, jak místostarosta Jurovic potřebuje občany držet pod krkem: Držet pod krkem, Držet pod krkem 2. Když si dám do souvislostí i to, jak nechávala starostka Šomodíková strhávat zaměstnanci obce občanské příspěvky z obecních nástěnek atp. Třeba o tom píše starší článek (který tam nevisel) Diktatura mocipána anebo Vandalství, kde je vidět, že to není poprvé.

Možná, jde jen o to, zamezit občanům přístup k pravdivým informacím. Blíží se obecní volby a to je klasicky období, kdy se politici usmívají, kupují panáky a prezentují se v růžovém světle a taková nástěnka by mohla způsobit šmouhu na řádně pěstované falešné image… Co kdyby se občané dozvěděli, jak to opravdu je.

Možná se ve svých úvahách mýlím a jde jen o obyčejný vandalismus. Nicméně je hotová druhá nástěnka a brzy bude znovu usazena na původní místo. Nevěřím moc tomu, že by policie nástěnku našla.