Den obce 2008

Pojďte si s námi zavzpomínat na dny obce, které pořádal tehdejší starosta ing. Jelínek. Byla to doba hrdých lomničanů, kdy oslavy měly dokonce nadnárodní charakter. Lomničané byli jednotní a svorní. V tom byla jejich síla a význam. Škoda, že za pár posledních let se proslulý pojem Lomnické dny úplně vytratil. Z hrdosti a radosti zůstal v lidech jen pocit nostalgie a smutku. Stali jsme se jako obec absolutně bezvýznamní i pro nejbližší okolí. Také jsem již z okolí zaslechl hanlivý pojem hašteřivá Lomnice, nebo také víska trojhlavé saně. Tomu jsem nerozuměl, až posléze jsem si dosadil k dračím hlavám i tváře a jejich teror na občanech v posledních čtyřech letech.
Ale stále věřím, že si lomničan znovu vydobude své místo na slunci. Nesmí však příliš otálet a čekat na rytíře Bajaju…
Takže Lomnické dny 6.9.2008:

6 thoughts on “Den obce 2008”

 1. Souhlasím s každým slovem. Jenomže takový Den obce se začíná připravovat už v lednu a dá to strašně moc práce. Vím o čem mluvím, jelikož jsem se také několikrát na přípravách, spolu s ostatními, v čele s Ing. Jelínkem, podílela. Dny obce se staly tradicí, na kterou se lidé těšili.
  Ale vždyť lidé v obci kulturu nepotřebují ( p. Kyselová ), jak to tedy mohlo dopadnout? Když se spojí nechuť a lenost a bezpáteřnost vychází mě z toho ta trojhlavá saň. Jména ať si každý dosadí.
  Moc bych si přála obnovu , ale mám obavu, že není dost vůle.

 2. Ale, jak tak koukám na video, zdá se mi, že se to líbilo i p. Kyselové, jinak by si tak hrdě nevyšlapovala.

  1. Paní Kyselové jsem si vždy vážil, kvůli muzeu, které v Lomnici zrealizovala. Její kroj jí na videu velice sluší, bodejť by si nevykračovala… škoda jen, že nezůstala jen u toho, čemu rozumí. Svým vystoupením na zastupitelstvu hluboce klesla ve všech očích, které jsem kolem sebe zaregistroval. Svým názorem na kulturu v obci šokovala každého a degradovala své muzeum na sběrnu harampádí. Svou válečnou sekerou zdviženou proti ing. Jelínkovi, dokonala své destrukční dílo a její osobnost se vypařila jako jedovaté páry nad sopečným jezerem lávy… teď si musíme dávat pozor, abychom je nevdechli.

   1. Mě nikdy nevadila, zdála se mi moc šikovná a vstřícná i dost aktivní v dobrém slova smyslu. Vždyť byla i sponzorem Dnů obce. Také v bývalém zastupitelstvu se mi jevila jako ta nejrozumnější.
    Obrat nastal, jakmile se spojila se starostkou. Patetické ódy, které na ni nyní pěje jsou trapné, ale já se tomu nedivím, vždyť všichni víme proč. Ale že tak dramaticky změnila postoj k kulturnímu dění mě tedy překvapilo.

    1. Ještě bych chtěla dodat, že ty otevřené slovními útoky na Ing. Jelínka trvají už čtyři roky.
     Jedno rčení sice říká: Jestliže mě někdo pomlouvá, znamená to, že jsem krok před ním. A to mi umožňuje úžasnou pozici k tomu, aby mi políbil p……..
     Možná ten nadhled pana Jelínka je vše říkající

     1. Osobnost pana Jelínka, jako starosty, se nesmazatelně zapsala do historie obce. Nastavil v mnoha směrech laťku hodně vysoko. S tím jakékoliv řeči nemohou hnout. Právě teď studuji jeho skutky. Chtěl jsem je porovnat se skutky nynější starostky. Ale už teď je zřejmé, že porovnávat zlato s blátem je pošetilé…

Komentáře nejsou povoleny.