Video příspěvky

Energii pod kontrolou – vyšetřuje policie

Obce naletěly neziskovce

(Jan Moláček)

Loni jsme odvysílali reportáž o neziskovce s názvem Energie pod kontrolou, která pod zástěrkou obecně prospěšné činnosti schovávala výnosný byznys za stovky milionů z veřejných peněz. Obcím po celé České republice bez výběrového řízení prodávala nové pouliční lampy a také elektřinu a plyn. Dnes neziskovku vyšetřuje policie. Představitele společnosti nelze vyhledat, na naše dotazy nereagují. Obcím kvůli jejich nabídce začaly problémy.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/216452801240026

 

Éčka – na co si dát pozor

Je těžké se v jejich záplavě vyznat. Jsou jich stovky. Éčka. Která jsou škodlivá pro naše zdraví a měli bychom se jim vyhýbat? Jak je poznat? Na co si při nákupu potravin a nápojů dát pozor? A jak nás někteří výrobci tahají za nos? A DOST! Vám to jako jediné ukáže. Jasně, jednoduše.

Podívejte se z čeho jsou třeba točené malinovky. Nebezpečná éčka, vyráběná z  dehtu, které děti by vůbec neměli používat

https://www.stream.cz/adost/10011233-pozor-ecka-na-co-si-dat-pozor

 

Vernisáž

Včera byla ve sportovně-kulturním klubu Stará stolárna slavnostně zahájena výstava místních umělců a to fotografa Václava Vašíčka z Břidličné, který je zároveň členem místního mysliveckého sdružení Výšina a dále výtvarnice Drahy Jelínkové, bývalé místní učitelky a svého času také vedoucí lomnického keramického kroužku. To vše nám zorganizoval a připravil místní spolek Lomničtí dospěláci.

Pokračování textu Vernisáž