Za obec krásnější

Všichni ti, kteří projíždí naší obcí, i uživatelé nově vybudovaného chodníku si nemohou nevšimnout nové „botanické zahrady“. Ta je zřízena na pozemcích obce, silnic  a dokonce i na pozemcích vypůjčených od lomnických občanů. Vše je ovšem náležitě ošetřeno smlouvou na dobu dočasnou, což je o den méně jako trvale. 

A tak pěší i jedoucí kolem si mohou prohlédnout celou plejádu těch „nejkrásnějších“ a nejodolnějších plevelů. Je zde k vidění pro vás, kteří se nedokážete v této oblasti orientovat: kvetoucí svízel přítula, bodlák, kokoška pastuší tobolka, ohnivě zářící vlčí mák, objeví se i paličky kuklíku městského, kostival, dobrý na revmatické bolesti, penízek rolní, rmen, šťovík velký, lebeda, kopřiva dvoudomá, řebříček, mléč zelinný, zemědým lékařský a další. Jsou tu ovšem i kulturní rostliny jako řepka olejka, srha říznačka, psárka a další trávy, které svojí výškou přesahují jeden metr a mohl by nám je závidět i pan Juráň. Čeká prý se jen na to, až se trávy vysemení a porost se zahustí a začnou tam růst i stromy. Snímky přikládám.

Naše botanická zahrada prý bude sloužit jako pomůcka v pracovním vyučování naší i okolních škol. Další, vynikající nápad, hodný vedení naší obce.

A tak nezbývá, než našim představitelům poděkovat, za tento „mimořádný“ nápad a čin. Je příležitostí k  dalšímu placenému potlesku, na který by se rozhodně na zasedání zastupitelstva nemělo zapomenout.

 

5 thoughts on “Za obec krásnější”

  1. Obdivuhodné. A to vše je zřízeno v tak složitém období, kdy je paní Šomodíková neustále otravována „nesmyslnými“ požadavky Romana Kressy a Ing. Pavlíny Kocourkové. A tak se nedivme, že nějaká voda a prodej pozemků, musí těmto starostem ustoupit.

  2. Jedno je jisté, že jde opravdu o prazvláštní trávník, co tam pan místostarosta MVDr. Jurovic nechal zasadit. Asi na projekt získal málo peněz, nebo se někde zakutálely a na standardní travní směs již nezbylo… Anebo právě naopak, botanická zahrada něco stojí. Je třeba si zvyknout na lepší, speciální, druhově bohatší trávník a la Lomnice.

    A paní starostka Šomodíková má opravdu moc práce, na obec ji nezbývá čas. Nejvíce času jí zabere její deratizační program. Ono to není jednoduché, zvlášť když se nějaký občan nebo spolky šprajcují a třeba se i drze brání ubližování a nespravedlivostem. Dokonce jsou mezi námi občany i takoví lidé, kteří chtějí třeba vědět, jak se v jejich vesnici hospodaří! Nehorázná drzost, to je fakt neuvěřitelné co si někteří občané dnes dovolují. Co je to proboha za lidi? A navíc ani na občany není čas. Nedokážete si představit, kolik to je práce třeba neprodat pozemek nebo zavřít někomu vodu či jinak bránit v nežádoucích činnostech občanů. No, nechtěl bych být starosta. Ten tvrdý chleba má.

  3. Skvělý počin. Asi se chystá sběr léčivých rostlin. Jistě se na tuto činnost vyčlení i zaměstnanci na VPP. Kostival, řebříček, kopřiva to vše by přispělo, ve správné směsi, spolu s prachem a zplodinami z aut ke zdraví občanů Lomnice. Bude tato směs na prodej? A za kolik?
    Jenže smíšená stezka v tom jaksi zcela zanikla, takže lidé projíždějící obcí ani neví, že tu nějaký chodník je.
    Nikdo neměl čas se tím zabývat. Nejprve bylo třeba postavit stany na “ rozloučení se svobodou“, pak ty stany opravit, jelikož je vítr polámal a znovu postavit, starostka pomáhala s pečením na svatbu. Takže milý občane, odpusť jim jejich vinu a málo času na obecní záležitosti.Ty nejsou přece tak moc důležité.

Komentáře nejsou povoleny.